• slide1.jpg
  • slide2.jpg

Mašni nameni

Župnija Lj. Barje, Črna vas 48, 1000 Ljubljana          OKTOBER   2017

dan

praznik / god

dan

ura

mašni namen

čistijo

1.

26. nedelja med letom, rožnovenska

Ned

9

+ Mihael Škafar in starše // + Marija Žitnik 30. dan

2.

Angeli varuhi

Pon

3.

Kandida, mučenka

Tor

Črna vas 2

4.

Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj

Sre

5.

Marija Faustina Kowalska, redovnica

Čet

19

6.

Bruno, redovnik, ustanovitelj kartuzijanov

Pet

19

++ Marija in Ivan Šketa starši

7.

Justina, devica, mučenka

Sob

8

8.

27. nedelja med letom, Benedikta, devica, m.

Ned

9

+ Majda Vodeb obl.

9.

Janez Leonardi, redovni ustanovitelj

Pon

10.

Danilo (Danijel), mučenec

Tor

zak. Čufer

11.

Janez XXIII., papež

Sre

12.

Maksimilijan Celjski, mučenec

Čet

19

13.

Gerald, vitez

Pet

19

14.

Gavdencij (Veseljsko), škof

Sob

8

15

28. nedelja med letom, Terezija Avilska, dev.

Ned

9

za žive in ++ iz druž Lončar, Filipič in ++ Alojz in Vladka

16.

Marjeta Marija Alakok, devica, redovnica

Pon

17.

Ignacij Antiohijski, škof, mučenec

Tor

Ižanska 1-2

18.

Luka, evangelist

Sre

19

19.

Pavel od Križa, duhovnik

Čet

19

20.

Vendelin, opat, puščavnik

Pet

19

21.

Uršula, devica, mučenka

Sob

8

22.

29. nedelja med letom, misijonska, J.Pavel,p.

Ned

9

+++ Lavrič

23.

Janez Kapistran, duhovnik

Pon

24.

Anton Marija Claret, škof

Tor

Črna vas 1

25.

Tadej (Dejan), škof

Sre

26.

Lucijan in Marcijan, mučenca

Čet

19

27.

Sabina Avilska, mučenka

Pet

19

28.

Simon in Juda Tadej, apostola

Sob

8

29.

30. nedelja med letom, Mihaela Rua, duh.

Ned

9

30.

Marcel, mučenec

Pon

31

Alfonz Rodriguez, redovnik

Tor

 

Župnija Lj. Barje, Črna vas 48, 1000 Ljubljana      SEPTEMBER   2017

dan

praznik / god

dan

ura

mašni namen

čistijo

1.

Egidij (Tilen), opat  - prvi petek

Pet

19

+ Podgrajska družina

2.

Antonin, mučenec  - prva sobota

Sob

8

+ Marija Žitnik 7. dan

3.

22. nedelja med letom, angelska nedelja

Ned

9

+ Janez Kek

Črna vas 2

4.

Rozalija Sicilska, devica, spokornica

Pon

5.

Viktorin Asiški, mučenec

Tor

6.

Zaharija, prerok

Sre

7.

Marko Križevčan, mučenec

Čet

19

+ Rozalija Lavriša obl.

8.

Marijino rojstvo – mali  šmaren

Pet

19

+ Franc Štrumbelj

9.

Peter Klaver, jezuit, misijonar

Sob

8

za zdravje staršev

10.

23. nedelja med letom, Nikolaj Toletinski, sp

Ned

9

++ Balonarje

zak. Čufer

11.

Prot in Hijacint, mučenca

Pon

12.

Marijino ime – Tacijan, mučenec

Tor

13.

Janez Zlatousti, škof, c. učitelj

Sre

14.

Albert Jeruz,, škof – Povišanje sv. Križa

Čet

19

za zdravje

15

Valerijan, mučenec, - Žalostna Mati božja

Pet

19

+ Marija Kraljič

16.

Kornelij, pp., in Ciprijan, šk., mučenca

Sob

8

+ Angela Kleinlercher mama

17.

24. needelja med letom, - svet. kandidati

Ned

9

+ Magdalena Lavrič

Ižanska 1-2

18.

Jožef Kupertinski, duhovnik, redovnik

Pon

19.

Januarij, škof, mučenec

Tor

20.

Andrej Kim Tae-gon, duh., in dr. korej. muč.

Sre

19

za Podržajeva dekleta

21.

Matej (Matevž), evangelist, apostol

Čet

19

za kaplana Matilda

22.

Mavricij, mučenec

Pet

19

+ Marijan Rozman

23.

Pij iz Pietrelcine, redovnik, spovednik

Sob

8

24.

25. nedelja med letom, Slomškova  nedelja

Ned

9

++ Terkov in Dušan in Turk Milan

Črna vas 1

25.

Firmin, škof, mučenec

Pon

26.

Kozma in Damijan, mučenca

Tor

27.

Vincencij Pavelski, duh., ustanov. lazaristov.

Sre

28.

Venčeslav (Vaclav), mučenec

Čet

19

za božji blagoslov in angelsko varstvo naših vnukov in vnukinj v n. šol. in verouč. letu

29.

Mihael, Gabrijel, Rafael, nadangeli

Pet

19

+ Janez Kek

30.

Hieronim, duhovnik, cerkveni učitelj

Sob

8

 

moj GSM 041 716 949 (mirko)