• slide1.jpg

1000 LJUBLJANA

SEPTEMBER 2017

O Z N A N I L A

Danes je  nedelja  24.  med letom sv. maša ob 9h Ob katehetski nedelji, blagoslov šolskih torb. Popoldne pa je v Tržiču na Gorenjskem ob nedelji svetniških kandidatov ob 15h ogled filma »Goreči škof« in nato sv. maša.

V tem tednu – spoved veroukarjev.

V tem tednu so svete maše v sredo, četrtek, petek ob 19h in sobota ob 8h.

V četrtek po maši seja ŽPS-ja po maši.

V soboto akcija čiščenja cerkve in okolice, dopoldne po maši. Se priporočam, da tako pripravimo cerkev in okolico za farno žegnanje. Hvala vam že v naprej!

Prihodnja nedelja  25.  med letom sv. maša ob 9h. Po maši blagoslov konj, kot je običaj pri nas!

Godovi v tem tednu: danes sv. Robert Bellarmin, škof, cerkveni učitelj; jutri sv. Jožef Kupertinski, duhovnik, redovnik; torek sv. Teodor Angleški, škof; sreda sv. Andrej Kim Tae-gon, duhovnik in drugi korejski mučenci; četrtek sv. Matej (Matevž), evangelist, apostol; petek sv. Florencij, puščavnik; sobota sv. Pij iz Pietrelcine, redovnik, spovednik; nedelja sv. bl. Anton Martin Slomšek, škof.

Fatimski kip bo pri nas še do konca oktobra. Lahko se naročite..

Romanje v Bratislavo petek-sobota 29.-30. september.(razglasitev bl.Titusa Zemana, mučenca) Nekaj mest je še prostih!

Obvestilo: na prvo nedeljo v oktobru 1. okt. 2017 ob 9.0 uri ob župnijskem prazniku bo pri nas slovesnost zlate maše vašega prvega župnika dr. Franca Gorjupa. Načrtujmo, da bomo skupaj Bogu izrekli hvala!

Zahvaljujem se vam za sodelovanje in se vam vsem priporočam.

Po sv. mašah me vedno dobite, ali pa pokličete moj GSM

mobi  041 716 949 (Mirko)

Miroslav Simončič SDB

žpk. soupravitelj