• slide1.jpg

1000 LJUBLJANA

FEBRUAR 2018

O Z N A N I L A

Danes je 1. postna nedelja sv. maša ob 9.00.

Ob nedeljah v postu na začetku sv. maše namesto kesanja 3 postaje križevega pote

Ves teden od ponedeljka do petka bo v prostorih SMC-ja na Rakovniku potekal zimski oratorij. Začenja se zjutraj ob 9h, končuje ob 16h. Varstvo bo od 7h zjutraj naprej ter zvečer do 18h. V torek in četrtek je na drsanje. Oratorijska zgodba bo predstavila življenje barjanskih koliščarjev, sestavljena je na podlagi romana Bobri.

Svete maše so še v četrtek, petek ob 19h in sobota ob 8h, v petek še brez namena.

V četrtek po maši seja ŽPS-ja.

V postnem času ob petkih namesto kesanja kratek križev pot, ob nedeljah po 3 postaje. Vabljeni!

Zahvaljujem se g. Janku Mlakarju za lepo restavrirana angela, naj mu nadangeli izprosijo milosti in blagoslova!

Ob delavnikih, ko so sv. maše, je vedno molitev rožnega venca  30 minut pred sv. mašo. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo druga postna, sv. maša ob 9.00.

Godovi v tem tednu: danes sv. Frančišek Regis Clet, duhovnik, mučenec; jutri sv. Alvarez, redovnik; v torek sv. Jacinta in Frančišek Marto, fatimska pastirčka;  sreda  sv. Peter Damiani, škof, cerkveni učitelj; četrtek Sedež apostola Petra - sv. Maksimilijan Puljski, škof; petek sv. Polikarp, škof, mučenec; sobota sv. Matija, apostol; nedelja sv. Valburga, opatinja.

Med zimskimi počitnicami bomo organizirali zimski oratorij od ponedeljka do petka ter smučanje na Pohorju (za otroke, mlade in družine) od četrtka do nedelje. Več informacij in prijave na spletni strani rakovnik.si

Na pobudo ŽPS-ja; vodilo za post 2018 v župniji

Barje in Rakovnik ; »Kaj bom danes storil za druge?«

Po sv. mašah me vedno dobite, ali pa pokličete moj GSM