• slide1.jpg
  • slide2.jpg
DEKANIJA LJUBLJANA - VIC - RAKOVNIK

Avgust 2022

Danes je 20. nedelja med letom.

V ponedeljek je slovesni praznik Marijinega vnebovzetja – veliki šmaren, sveta maša bo ob 9.00.

Popoldne ob 15.00 je na Rakovniku romarski shod. Sveto mašo bo vodil naš rojak prof. dr. Alojzij Slavko Snoj, ob 80 letnici rojstva.

Ta teden sta še sveti maši v petek ob 19.00 in soboto ob 8.00.

Prihodnja je 21. nedelja med letom, sveta maša bo ob 9.00.

Na Rakovniku:

Hvala voditeljem in animatorjem 2. tedna počitniškega varstva za dobro izpeljan drugi teden varstva.

V torek nadaljujemo s počitniškim varstvom. Sprejem otrok je v sprejemnici Majcnove hiše. Vse priporočamo v molitev.

Izlet animatorjev SMC-jev bo od 27.- 30 avgusta v don Boskove kraje in v Gardaland. Vse informacije in prijave so na spletni strani: www.donbosko.si/romanje2022

Godovi v tem tednu: danes  goduje sv.Maksimilijan Kolbe, duhovnik, mučenec; v ponedeljek Marijino vnebovzetje – veliki šmaren;  v torek  sv. Rok, romar, spokornik; v sredo  sv. Evzebij, papež, mučenec; v četrtek sv. Helena (Alenka), cesarica; v petek sv. Janez Eudes, duhovnik; v soboto  sv. Bernard, opat, cerkveni učitelj; v nedeljo  sv. Pij X., papež.

Župnijo soupravljam z župnijo Lj. Rakovnik.

Po sv. mašah me vedno dobite, ali pa pokličete moj GSM

mobi 031 358 021 (Jože)