• slide1.jpg
  • slide2.jpg
DEKANIJA LJUBLJANA – VIC – RAKOVNIK

APRIL 2019

Danes je VELIKA NOČ: slovesni praznik Jezusovega vstajenja, začetek z velikonočno procesijo ob 9h, nato bo slovesna sv. maša. Popoldne ob 15.00 potresna pobožnost pri Sv. Jožefuv Ljubljani.

Jutri je velikonočni ponedeljek, sv. maša ob 9h, ker je tudi dela prosti dan.

Ob delavnikih, ko so sv. maše, je vedno molitev rožnega venca  30 minut pred sv. mašo. Lepo vabljeni!

Svete maše so še v četrtek in petek ob 19.00, v soboto ni sv. maše. V petek ob 20.00 koncert in lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja 2. velikonočna ali bela nedelja, tudi nedelja Božjega usmiljenja, sv. maša ob 9h.

Vsem, ki ste sodelovali in žrtvovali veliko časa, da so prazniki bili lepo pripravljeni, prav iskren Bog plačaj!Veliko je bilo dela vloženega, čestitke!

Godovi v tem tednu: Danes goduje sv. Anzelm, škof, cerkveni učitelj – Velika noč; jutri  sv. Hugo, škof v Grenoblu; v torek sv. Jurij, mučenec, zavetnik mesta Ljubljane;  sreda sv. Fidelis, duhovnik, mučenec; četrtek sv. Marko, evangelist; petek Marija, Mati dobrega sveta; sobota  sv. Hozana Kotorska, samotarka, devica; nedelja  sv. Peter Chanel, duhovnik, mučenec

Po veliki noči, pa do vseh svetih, naj bodo sv. maše ob delavniki v cerkvi!

Ko se bo pa ohladilo, bomo pa spet v kapeli.

V času prvomajskih počitnic bomo pri nas v Ljubljani že tretjič gostili mednarodne salezijanske športne igre (PGS-I), med nami bo okrog 1.200 mladih iz salezijanskih ustanov vseh evropskih držav. Vabljeni, da dogodek podprete z molitvijo, z udeležbo na dogodkih ali s prostovoljnim delom, saj je še precej mest za prostovoljce nezapolnjenih.

Naši mladi pevci so posneli zgoščenko z novimi avtorskimi duhovnih pesmimi za otroke in mladino. Lahko jo dobite v romarski sobi – vratarnici Majcnove hiše.

Župnijo soupravljam z župnijo Lj. Rakovnik.

Po sv. mašah me vedno dobite, ali pa pokličete moj GSM

mobi 041 716 949 (Mirko)