• slide1.jpg
  • slide2.jpg
DEKANIJA LJUBLJANA - VIC - RAKOVNIK

AVGUST 2020

Danes je 19. nedelja med letom, sv. maša ob 9.00 uri. Iskrena hvala za vaše darove na nedeljo sv. Krištofa za MIVO!

V tem tednu so  ob delavnikih  sv. maše v četrtek in petek ob 19h in soboto na praznik Vnebovzetje Marijino  ob 9.00 uri

Ker je Marijin praznik v soboto, lepo prosim za čistilno akcijo in to v sredo ob 17.00 uri. Čim v večjem številu, da ne bomo vedno isti!

Vzemite si čas za našo cerkev!!!

V cerkvi so še vedno obvezne maske, varnostna razdalja in razkuževanje rok. Sveto obhajilo prejemamo samo na roko.

S tem tednom je prišlo novo določilo za udeležence nedeljskih sv. maš. Sv. maša spada med organizirane shode, zato smo naprošeni da v skladu z uredbo vlade oddamo listek s svojo telefonsko številko (brez imena in naslova).

Prihodnja 20. nedelja med letom, sv. maša ob 9.00 uri.

Bog povrni za vaš dar pri darovanju!

Iskrena hvala vsem, ki ste namenili svoj dar župniji. Bog povrni!

Godovi v tem tednu: danes  goduje sv. Terezija B. od Križa (Edit Stein), mučenka, soz. Evrope; jutri sv. Lovrenc, diakon, mučenec; v torek sv. Klara (Jasna), devica, redovna ustanoviteljica;  sreda sv. Ivana Šantalska, vdova, redovnica;  četrtek sv. Janez Berhmans, redovnik; petek sv. Maksimilijan Kolbe, duhovnik, mučenec; sobota MARIJINO VNEBOVZETJE – veliki šmaren;  nedelja sv. Rok, romar, spokornik.

Na Rakovniku:

Hvala Ani in Aljažu za uspešno vodenje 1. tedna počitniškega varstva.

V ponedeljek v SMC-ju začenjamo 2. teden počitniškega varstva.

Naši Skavti iz klana odhajajo na potovalni tabor po gorenjski. Spremlja jih kaplan Janez.

Skupaj s papežem in škofi vas vabim k vztrajni molitvi za Božji poseg za končanje epidemije. Posebej se priporočajmo tudi Mariji.

mobi 041 716 949 (Mirko)